День запитань і відповідей
для батьків майбутніх першокласників

Сім’я – це середовище первинної соціалізації дитини, джерело матеріальної й економічної підтримки, засіб збереження і передачі культурних цінностей від покоління до покоління.

Сім’я – це осередок, де людина формує свої цінності, ставлення до найголовніших моментів життя, основні інтелектуальні та життєві вміння.

Сім’я – перша модель світу, в якій якщо бодай один з її елементів (членів) починає функціонувати в неправильному напрямку, весь механізм, як організм, починає хворіти.

Найважливішою умовою родинного виховання є міцний фундамент сім’ї, який базується на авторитеті тата та матусі, подружній вірності чоловіка й дружини, їх любові і повазі одне до одного та до дітей.
На даний час старий інститут сім’ї знищений, а новий ще не сформований.
Типів сімей багато: повна та неповна, сім’я на основі громадянського шлюбу чи цивільного, - але в кожної сім’ї дитина повинна відчувати себе щасливою. Це залежить від вашого відчуття себе батьком/ матусею, від розуміння, що дає вам батьківство.

Здібності. Коли та як вони розвиваються

Не проґав вундеркінда


Гра- не просто забава


Що необхідно батькам знати про темперамент


Готовність сім"ї та дитини до школи


Психологічне здоров’я дитини

/Files/images/Психологічне здоровя дитини.jpg

Здоров'я — найперша необхідна умова успішного розвитку кожної людини, її навчання, праці, добробуту, створення сім'ї і виховання дітей.
Ми самі визначаємо рівень свого здоров’я, головним чином оцінюючи свої відчуття.
Основою життєвого успіху для кожної людини є її здоров'я, яке закладається і формується батьками з моменту планування народження дитини, з раннього її дитинства й до старості. Усю відповідальність за народження і виховання нового громадянина суспільство покладає на сім'ю.
Для зручності й послідовності вивчення окремих характеристик і вимірів здоров'я людини виділено чотири основні взаємозалежні складові: фізична, психічна, соціальна і духовна складові здоров'я.

"Людина, що помірно та своєчасно займається фізичними вправами,не потребує ніякого лікування, спрямованого на усунення хвороби." Авіценна

Важливою характеристикою фізичної складової здоров'я є ступінь фізичного розвитку індивіда, стан пульсу, температури тіла, частоти дихання, спроможність людини ефективно виконуватися певні дії, здатність людини пристосовувати до змін довкілля, ефективно протидіяти хвороботворним чинникам.
Фізична складова – правильне функціонування всіх систем організму, позитивне ставлення до власного здоров’я, прагнення до фізичної досконалості і загальної фізичної працездатності, загартованість організму, дотримання раціонального режиму дня, виконання вимог особистої гігієни, правильне харчування тощо.

"Зростання мудрості можна точно вимірювати ступенем зменшення злоби". Фрідріх Ніцше

Надзвичайно важлива психічна складова здоров'я, яка визначає розвиток людини як особистості, забезпечує її душевне благополуччя і розкривається через розвиток основних функцій психіки людини, відбувається за допомогою відчуттів, сприйняття, уваги, пам'яті, мислення, уяви, мовлення. Бадьоре самопочуття, відсутність захворювань сприяють веселому оптимістичному настрою, прагненню до продуктивного життя.
Психічна складова (психологічний комфорт) – відповідність когнітивної діяльності календарному віку, розвиненість довільних психічних процесів, наявність саморегуляції; наявність адекватних позитивних емоцій; відсутність акцентуацій характеру; відсутність шкідливих звичок.

"Насміхатися над славою, релігією, любов'ю, над усім на світі - це велика втіха для тих, хто не знає, що робити". Альфред де Мюссе

Соціальна складова здоров'я проявляється через взаємодію людини із соціальним середовищем, через ототожнення особи з певними соціальними групами (сім'я, родина, клас, громада, професійна спільнота тощо). Відповідний соціальний статус людини дозволяє створити оптимальні для формування, збереження і зміцнення здоров'я умови, суттєво позначається на її емоційному благополуччі.
Соціальна складова (соціальне благополуччя) – передусім сформована громадянська відповідальність за виконання соціальних ролей у суспільстві; позитивно спрямована комунікативність; доброзичливість у ставленні до людей, здатність до самоактуалізації у колективі, самовиховання.

"Як відрізнити сильну людину від слабкої? Якщо життям незадоволена сильна людина, то вона пред'являє претензії до себе, а якщо слабка - то до інших". Хань Сян-цзи

Духовна складова здоров'я є своєрідною вершиною, яка складає все найкраще в людині, завдяки чому людський індивід стає особистістю і розкривається через поєднання вироблення певних правил культури поведінки, спілкування і мовлення у взаємодії з рідними, близькими і незнайомими людьми.
Духовна складова (душевна) – пріоритетність загальноосвітніх цінностей; наявність позитивного ідеалу у відповідності до національних та духовних традицій, працелюбність, доброчинність, відчуття прекрасного в житті, природі, мистецтві.Кiлькiсть переглядiв: 23

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.