Діалог про щастя

Найщасливіша людина та, котра дає щастя якнайбільшій кількості інших людей. Дені Дідро

/Files/images/Що таке щастя.jpg Щастя... Усі найзаповітніші людські мрії й бажання увібрало в себе це слово. Усі людські радощі і сподівання. Кожний своє щастя уявляє по-різному. Одному щастя уявлялося клаптиком землі; іншому — купою золота; третій був певен, що щастя — влада і знатність; хтось вбачав його у славі, а хтось — у коханні.
- Що таке щастя?
- Чи часто ви буваєте щасливим?
Кожен із вас розуміє щастя по-різному. А для того, щоб відчути себе щасливим, кожному потрібно не одне і те ж саме. Але щасливими прагнуть бути усі. Та чи може людина бути щасливою тривалий час?
Один східний правитель якось зізнався: „Я володарював п’ятдесят років у мирі й перемогах, оточений любов’ю підданих, страхом ворогів і повагою своїх союзників. Сила і втіхи чекали на мій поклик. Мені здавалося, що жодного з благословінь не бракувало моєму задоволенню. Маючи все це, я ретельно підраховував дні чистого і повного щастя, подарованого мені долею - цих днів було чотирнадцять”.
- Чому людина, яка, здавалося, мала у своєму житті усе: славу, багатство, втіхи і задоволення, - була щасливою так мало?
– Що потрібно для того аби людина відчула себе щасливою ?
Ось як пояснюють слово «щастя» словники.

Щастя — це стан цілковитого задоволення життям; сприятливий збіг обставин; талан, успіх. (Тлумачний словник української мови)

Щастя — поняття моральної свідомості, що позначає стан людини, який найбільше відповідає внутрішній задоволеності повнотою й осмисленістю життя, здійсненням свого людського призначення. Щастя є чуттєво-емоційною формою ідеалу. (Український педагогічний словник)

Щастя – відчуття цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості, яких зазнає хто-небудь. (Підручник Етики. 5 клас)

Щасливим може бути, насамперед, той, хто постійно прагне цього, хто має велику силу волі. Пам'ятайте: гнів, дратівливість, злобність спотворюють людину.
Багато людей пройшли свій життєвий шлях, і кожен прагнув щастя. Декому воно таки всміхалося: люди багатіли, досягали титулів, вигідно одружувались. Але яким мізерним було це щастя і як швидко воно минало. Та були й люди великої душі. Вони знаходили своє щастя в боротьбі за щастя інших.
Щастя не може бути самоціллю. Зайнята якимось важливими справами людина трудиться, винаходить, бореться — і вона щаслива.
Пізнати щастя можна і в праці, і в боротьбі, і в дружбі, і в коханні. Важливо тільки, щоб ця праця була потрібною для людей, країни, і ця боротьба переслідувала високу гуманну ідею, а любов і дружба не були егоїстичними.
Народна мудрість говорить: «Життя прожити — не поле перейти». І ми з вами, незважаючи на свій юний вік, маємо знати і розуміти, що в людському житті буває всього: світла і темряви, радощів і прикрощів, успіху та невдач, любові й ненависті.
Напевне, кожному доведеться зустрітися з невдячністю та образами, з людьми заздрісними, хитрими, мстивими, користолюбними, які не здатні розуміти добро та робити його іншим.
Якщо вам доведеться зустріти таких людей, то не платіть злом за зло. Перемагайте, долайте зло любов'ю. Хай не про вас буде сказано:

Черствіють душі, очі в'януть. /Files/images/Щастя.jpg
Вони так звикли всіх судити,
Усе, що зле, до себе тягнуть,
Не вміють вірити й любити!
Було святим, а стало чорним,
Життя буяло, як весна,
І замість блага — зло ілюзорне,
І в душу, замість світла — тьма!

Це цікаво знати

Щасливий не той, кого інші вважають щасливим, а той, хто сам себе таким вважає. Сенека
Не небо дарує щастя, а сама людина готує його собі. Хто не носить його в собі, марно шукатиме його по всьому світу. Еміль Людвіг
Не той щасливий, хто бажає кращого, а той, хто задоволений тим, чим володіє.
Ні про що не турбуватися, ні за чим не турбуватися, — значить не жити, а бути мертвим.
Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіший, хто вміє користуватися ним. Григорій Сковорода
Щастя дається тому, хто багато працює. Леонардо да Вінчі

Літературний екскурс

/Files/images/Щасливий принц.jpg Англійський письменник Оскар Уайльд, який мав ніжну душу і вразливу вдачу, також задумувався над проблемою щастя. Так, у казці «Щасливий принц» Уайльд виводить образ принца, який за життя був типовим представником аристократичного класу: він постійно мешкав у палаці Безтурботності, знав тільки розваги, не цікавився життям простих людей. Лише, коли принц помер і його поставили на постамент високо над містом, він побачив, як бідують його колишні піддані. І принц дає ластівці коштовні камінці, щоб вона віднесла їх хворим, голодним і знедоленим. А придивившись пильніше до міста, принц побачив цілі вулиці, де не лунає сміх, а діти блукають голодні, босі й роздягнені. Принц віддає листочок за листочком усю свою позолоту. Тепер у дітей є хліб, вони знову раді та веселі.
Письменник стверджує, що той, хто бачить страждання інших, ніколи не буде щасливим сам.

Поради психолога

/Files/images/Щастя поруч.jpg Як стати щасливим? Що для цього потрібно?

Пізнати себе. Визначити свою мету в житті.
Збагатитися знаннями. Виховувати в собі наполегливість, упевненість, терпіння.
Вірити у щастя. (Вір і віра спасе тебе…. – з Біблії)
Піклуватися про здоров'я. Підтримувати гарний настрій.
Учитися спілкуватися з людьми, володіти собою.
Бути з усіма в мирі, уникати злих, поганих думок і справ.

Немає нічого вищого і прекраснішого, ніж давати щастя багатьом людям. Людвіг ван Бетховен

Нехай вам щастить!


«Антивірусна психологічна аптечка»

Коронавірусне захворювання (COVID-19) несе із собою тривожність, стрес і невпевненість. Такий стан постійної тривоги впливає на наше повсякденне життя. Ми менш ефективні та продуктивні, ми втомлені та засмучені, ми агресуємо на рідних та колег, у нас погіршується самопочуття, починаємо шукати в собі симптоми, нас огортає паніка. Спробую допомогти, дати поради, як не втратити рівновагу та жити повноцінним життям, незважаючи на карантин, закриття розважальних закладів та неймовірний страх.

1. У першу чергу, найважливішим є уміння знаходити в собі ресурси. Це ті дії, які допомагають зберігати спокій та душевну рівновагу, які розслабляють. У кожної людини – це свій варіант. Хтось любить смачно і цікаво поїсти, хтось подивитися цікаве кіно, комусь допомагає прибирання. Хтось любить малювати чи щось виробляти власними руками, хтось любить природу, яка дає енергію. Цей список можна продовжувати і продовжувати, головне, щоб Вам у цій діяльності було спокійно, затишно та безпечно.
2. Перевіряйте інформацію та критично мисліть. Важливою є гігієна в отриманні інформації. Проаналізуйте: чи те, що Ви читаєте чи дивитесь, є першоджерелом? Не переглядайте лише заголовки, вони оманливі.
3. Зрозумійте, що багато чого залежить від вас, а є те, що вам не змінити. Піклуйтеся про себе, дотримуйтесь рекомендацій лікарів, не ризикуйте власним здоров’ям. Якщо у вас схильність до простудних захворювань, не пийте холодного і газованого. Якщо у вас хворий шлунок, не їжте гострого та сильно смаженого. Не ризикуйте у цей період.
4. Думки та слова матеріалізуються. Позитив притягує таку ж силу мають думки та слова. Вірте у найкраще, любіть життя та насолоджуйтесь ним.
5. Шукайте можливості. Під час карантину треба якось себе розважати, але всі заклади закриті. Не проблема! У Вас з'являються нові можливості та шанс зробити те, на що часу не вистачало, а дуже хотілося. Можна картину намалювати чи книжку прочитати, або з рідними провести більше часу. В такий момент, коли є пауза та перерва, можете оцінити власне життя, проаналізувати його, можливо, у вас з’являться нові і важливі ідеї щодо освіти, майбутньої роботи, навчання чи життя. Ловіть момент!
6. І важливе, у час високого рівня напруженості, можуть розвиватися тривожні симптоми. Тривога – це постійний стан без видимої причини, який заважає мислити, погіршується концентрація, стає важко виконувати повсякденні справи. Щоб цього не сталося дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

*****************************************************************************************

Для ВАС!

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні таГО “Смарт освіта”розробили для батьків, вчителів та директорів шкіл ресурсний календар, в якому будуть прості щоденні поради для відновлення внутрішніх ресурсів.

Календар створили дитяча та сімейна психологиняСвітлана Ройзразом з ілюстраторкоюАльоною Ястремською.
“Ресурсний календар-практикум – це “турбота про тих, хто турбуються”, внесок у тих, хто постійно віддають. Це проєкт для вчителів, батьків, для всіх, кому це буде важливо – зокрема, для профілактики вигорання. Він дуже простий у виконанні, але, не зважаючи на гадану простоту, – глибокий і багатогранний.
Кожна практика, описана в ілюстрації, має пояснення – для чого вона й на що саме впливає.
“Кожну практику можна виконувати в будь-який час доби, у будь-який день тижня, будь-якого сезону. Їх можна пропонувати дітям, надсилати як “ресурсні листівки” знайомим.

wym-1601324651599

Проти куріння. Соціальне відео

Що робить алкоголь із Вашим організмом?

Проект 'Шкідливі звички,їх вплив на життя і здоров'я людини'

Кiлькiсть переглядiв: 279

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.